Poradna

Máte zájem o oddlužení? Zanechte nám telefon, zavoláme vám zpět.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely telefonického kontaktu: Úplné znění souhlasu.

Potřebujete poradit s dluhy či insolvencí?

Neváhejte a přidejte svůj dotaz do naší poradny.

Nezabavitelná částka z výplaty
Vložil: Zdenek (29.9.2017 07:51)
Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně možnosti oddlužení osoby ve výkonu trestu odnětí svobody. Např. má dotyčný plat 6000,- čistého, platí pouze 1500,-kč náklady výkonu trestu, dle vyhl. dále zůstane 1320,-kč a může splácet 3180,-Kč měsíčně na insolvenci. Je možné za těchto finančních podmínek podat žádost o oddlužení? děkuji.
Odpovídá: Insolvence Brno (3.10.2017 14:42)
Dobrý den, aby dlužník splňoval podmínky pro povolení/schválení oddlužení je třeba aby zde byl předpoklad (který je třeba doložit příslušnými listinami – smlouvami, apod.), že uhradí za 5 let (60 měsíců) minimálně 30 % nezajištěných pohledávek věřitelů a odměnu insolvenčního správce. Pokud by příjmy dlužníka (např. odměna odsouzeného) byly příliš nízké, je možno další příjmy zajistit např. darovací smlouvou nebo smlouvou o důchodu.
Zaplacení 50 % závazků
Vložil: Zdenek (29.9.2017 07:44)
Dobrý den, dozvěděl jsem se, že je možné se po schválení oddlužení domluvit s ins. správcem předem na zaplacení 50% dlužných závazků a ins. správce pokud souhlasí stanoví pevnou měsíční splátku. Je tato domluva možná i v průběhu oddlužení? S manželkou jsme v insolvenci od 10/2015. Pokud je toto možné, je třeba se domluvit s ins. správcem nebo rovnou napsat žádost na soud? Děkuji.
Odpovídá: Insolvence Brno (3.10.2017 14:40)
Dobrý den, pokud dlužník požádá v návrhu na povolení oddlužení o stanovení nižších než zákonem stanovených splátek, může insolvenční soud této žádosti vyhovět za předpokladu, že hodnota plnění kterou v oddlužení obdrží nezajištění věřitelé bude minimálně 50 % z jejich nezajištěných pohledávek. Přihlíží se k důvodům, které vedly k úpadku a k celkové výši dlužníkových závazků apod. K opožděné žádosti by neměl insolvenční soud přihlížet. Od 1.7.2017 je účinná novela insolvenčního zákona a nově lze v odůvodněných případech o toto stanovení nižších splátek požádat nejpozději při jednání s insolvenčním správcem (přezkoumávání přihlášených pohledávek). Máme za to, že po schválení oddlužení by k jiné výši měsíčních srážek musely být závažné důvody a v každém případě by o případných jiných (nižších) než zákonných srážek rozhodoval insolvenční soud, nikoliv insolvenční správce.
Pulročni vypis
Vložil: Miroslav (25.9.2017 12:55)
Dobry den potřeboval bych vědět insolvenčni správce ma posilat pulročni vypis plateb k podpisu a ma to předat soudu : je to povinnost posilat tento vypis ? Rodiče jsou v duchodu a splaci už 3 roky každého pul roku tento vypis posilal až na tento rok insolvenčni správce říkal že je vše v pořadku a že není třeba tento vypis posilat . Diky za odpověd
Odpovídá: Insolvence Brno (2.10.2017 10:54)
Dobrý den, interval, ve kterém má insolvenční správce podávat zprávu o stavu insolvenčního řízení se řídí ust. § 36 odst. 2 insolvenčního zákona nebo pokynem insolvenčního soudu (zpravidla bývá zpráva vyžadována jedenkrát za půl roku, případně jedenkrát za rok a v případě, že oddlužení není plněno, tak obratem). Dále dle ust. § 412 písm. d) insolvenčního zákona má dlužník povinnost vždy k 15. březnu a k 15. září kalendářního roku předložit insolvenčnímu správci a insolvenčnímu soudu přehled svých příjmů za uplynulých 6 měsíců.
Insolvence
Vložil: karel.bonton@seznam.cz (19.9.2017 09:42)
Dobrý den. Jsem v insolvenci a jsem ženatý a mám 2 děti(dvojčátka). Tedy dohromady jsme čtyři a platím na jedno dítě 2000,- měsíčně Plat 1200 Euro čistého cca 31000,- kolik mi má zbýt pro nás pro všechny včetně normativ. na bydlení. Moc Vám děkuji.
Insolvence
Vložil: Karel (19.9.2017 09:34)
Dobrý den. Jsem v insolvenci a jsem ženatý a mám 2 děti(dvojčátka). Tedy dohromady jsme čtyři a platím na jedno dítě 2000,- měsíčně Plat 1200 Euro čistého cca 31000,- kolik mi má zbýt pro nás pro všechny včetně normativ. na bydlení. Moc Vám děkuji.
Odpovídá: Insolvence Brno (19.9.2017 12:59)
Dobrý den, pakliže máte celkem 3 vyživované osoby (manželku a 2 děti žijící s Vámi ve společné domácnosti) a jedno dítě na které hradíte výživné 2.000,- Kč měsíčně, pak z čistého příjmu ve výši 31.000,- Kč by Vám bylo za těchto podmínek (3 vyživované osoby ve společné domácnosti) pro účely oddlužení sráženo 17.151,- Kč. Vám by zůstávala částka 13.849,- Kč. Z částky 17.151,- Kč by mělo být hrazeno prostřednictvím insolvenčního správce výživné pro třetí dítě, které s Vámi nežije ve společné domácnosti.
Insolvence - zpeněžení nemovitosti
Vložil: Honza (12.9.2017 15:05)
Dobrý den. Mám dotaz k průběhu zpeněžení nemovitosti na pokyn zajištěného věřitele. Jakou má IS oznamovací povinnost vůči soudu, který schválil oddlužení nebo jakou vůbec má povinnost, aby i dotčený dlužník průkazně věděl na jakých podmínkách prodeje se se zajištěným věřitelem dohodli, aby nemohlo dojít eventuálně k nějakým manipulacím např. s hodnotou nemovitosti apod.? Telefonické oznámení mi připadá v takovém případě poněkud nedostatečné. Dále mě zajímá zda musím umožnit prohlídku případným zájemcům a na základě jakého nařízení či konkrétního paragrafu, přestože jsem stále ještě majitelem a uživatelem této nemovitosti a tuto nemovitost nabízí k prodeji vlastně třetí osoba bez majetkového vztahu k této nemovitosti. Děkuji za odpověď.
Odpovídá: Insolvence Brno (14.9.2017 09:06)
Dobrý den, ano, dlužník je povinen insolvenčnímu správci poskytovat součinnost, doporučujeme pročíst ust. § 209 až § 215 zákona č. 182/2006 Sb. (Insolvenční zákon). Prodej zajištěného majetku probíhá na základě pokynu zajištěného věřitele (prodej mimo dražbu nebo v dražbě). Listiny dokládající zpeněžování by měl insolvenční správce zaslat insolvenčnímu soudu ke zveřejnění. Obecně lze říci, že by mělo být v zájmu dlužníka spolupracovat při prodeji, aby bylo dosaženo co nejvyšší kupní ceny. Byť jste majitelem, dispoziční oprávní svědčí insolvenčnímu správci. V případě podezření na nesprávný postup insolvenčního správce se obraťte na insolvenční soud, případně na advokáta, aby věc posoudil.
navýšení platu
Vložil: Marie Heinová (11.9.2017 06:01)
Dobrý den,potřebuji poradit,můj zaměsnavatel mi chce navýšit mzdu o 1000kč.Je tedy pro mne výhodnější dát tuto částku do penzijního připojišťení nebo do mzdy?Když to bude ve mzdě,tak čistého po zdanění je jen 689 kč a má to pak vliv na výpočet budoucího důchodu?Nebo raději k důchodovému připojištění,kde opravdu těch 1000kč zůstane?Děkuji za odpověď.Marie.je mi 55let.
Odpovídá: Insolvence Brno (12.9.2017 09:00)
Dobrý den, obáváme se, že Váš dotaz nesouvisí s oddlužením/insolvenčním řízením. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz ohledně oddlužení (např. jak je třeba nakládat se mzdou v rámci plnění splátkového kalendáře, jaká výše mzdy náleží dlužníku a jaká věřitelům, apod.), neváhejte se na nás obrátit.
Insolvence a nakládání s majetkem
Vložil: Honza (8.9.2017 19:27)
Dobrý den. Děkuji za odpověď na minulý dotaz. Pozapoměl jsem se ještě zeptat zda je pravdou, že po ukončení insolvence nelze po určitou dobu nakládat se svým majetkem jako např.převést nemovitost darem na své děti. Pokud ano jak dlouho tato doba trvá. Děkuji za odpověď.
Odpovídá: Insolvence Brno (12.9.2017 09:00)
Dobrý den, po skončení insolvenčního řízení můžete s Vaším majetkem libovolně nakládat.
Nepoctivý záměr
Vložil: Jiří Maatuška (31.8.2017 11:40)
Dobrý den, Máme dlužníka, kterému manželka před lety půjčila 280.000,- Kč na úhradu jeho jiných dluhů. Dluh samozřejmě splácen nebyl, nechal jsem dlužníka 24.6.2016 podepsat uznání dluhu a dohodu o splátkách - uhrazeny byli pouze první dvě splátky. Dlužník nereagoval na žádné urgence, na zaslané výzvy, ani na platební rozkaz který mu byl doručen. V době podpisu uznání dluhu měl příjmy (jak i sám dlužník uvádí v příloze ins. návrhu) 25.000 - 30.000 Kč. Po odečtení splátek měl dostatek finančních prostředků na běžné výdaje, tudíž mám za to, že splácet prostě nechtěl. Nebyl proti němu veden žádný výkon rozhodnutí (exekuce) - v platební neschopnosti tedy nebyl. Proběhlo klasické soudní řízení, byl vydán platební rozkaz, zahájena exekuce. Dlužníka nenapadlo samozřejmě nic jiného než podat Ins. návrh. Před 2 měsíci byli zahájeny další dvě exekuce - úvěr od Moneta money bank, který nesplácel a další dluh který prý nedokáže identifikovat. ( dle podaného návrhu ) Dlužník je zatím ve fázi před rozhodnutím o úpadku, přihlášku jsem již podal. Mám zato, že podaný návrh je účelový - protože si ho podal až těsně po vydání ex. příkazů. Je možné, aby výše uvedené považoval soud za nepoctivý záměr? Jsem schopen soudu vše prokázat. Případně má cenu nějak dál postupovat? Na závěr uvádím, že dlužník má již několik let záměrně vedenou adresu tr. bydliště na obecním úřadě ( Magistrat města Brna ) Děkuji za odpověď. Jiří Matuška  
Odpovídá: Insolvence Brno (7.9.2017 15:49)
Dobrý den, pokud máte podezření na nepoctivý záměr dlužníka, je vhodné informovat insolvenčního správce a insolvenční soud. Taktéž doporučujeme nahlédnout na ust. § 403 zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona ohledně podávání námitek.
Insolvence a zajištěný věřitel
Vložil: Jan Zamykal (30.8.2017 18:08)
Dobrý den. Jsme s manželkou v insolvenci již 5.rokem. Plníme bezproblémově oddlužení splátkovým kalendářem(předpoklad +-65%). Součástí majetkové podstaty byl při podání žádosti i RD (v SJM), který společně s dcerami užíváme k bydlení a který byl pořízen formou hypotečního úvěru (zůstatek k doplacení k datu zesplatnění cca 1.800.000,- Kč). Doposud banka (zajištěný věřitel) nekonala žádné kroky, které by vedly k jakékoliv dohodě o řešení. Nyní mi insolvenční správce sdělil, že banka vydala příkaz ke zpeněžení nemovitosti, a to za cenu odhadu (cca 3,- mil.Kč). V první řadě by mě zajímalo co se bude dít s event.přeplatkem pokud k prodeji dojde a za druhé zda je možno řešit úhradu dlužné částky prostřednictvím třetí (nepříbuzné) osoby s naším souhlasem tak, jak mi bylo sděleno bankou, která by údajně poté stáhla příkaz k prodeji nemovitosti a učinila kroky k odstoupení od této zajištěné pohledávky a zažádala o výmaz zástavního práva. Jakákoliv jiná forma převzetí závazku, např ze strany dětí formou hypotéky, je dle sdělení IS bez souhlasu soudu údajně nepřípustná a v tento moment jinak než odkoupením za danou cenu neřešitelná. Děkuji za odpověď.
Odpovídá: Insolvence Brno (7.9.2017 15:49)
Dobrý den, pokud bude pohledávka banky uhrazena třetí osobou, dojde k jejímu zániku uhrazením a zástava tak nebude zpeněžována. Případný přebytek náleží v oddlužení dlužníkům. Lze jen doporučit vše konzultovat s bankou (vč. případného přebírání závazku či přistoupení k němu, atd.).
oddlužení
Vložil: Trojanová Dagmar (20.8.2017 14:29)
Dobrý den. Mám dceru, která se dostala do dluhové pasti. Je to případ velice složitý. Exekuce již trvá deset let a jedná se pouze o jednoho věřitele, kde je exekuce rozdělena do 4 titulů shodné - neplacení nájemného Městské správě bytů. Exekuce byla vedena i na jejího bývalého manžela (přestože byli již v té době rozvedeni) a nadále bydlel v tomto bytě. Manžel v roce 2012 zemřel a došlo k zastavení vůči němu (nikdy nic nesplatil). V současné době dluh převyšuje částku 1 400 tis. Kč, i když byly prováděny srážky ze mzdy. V současné době ze zdravotních důvodu pobírá inv.důchod a zůstává ji částka 3410,- Kč. Dvě nezletilé děti jsou v pěstounské péči a nezbývá jí na placení alimentů. Nemám ani možnost se poradit s právníkem a peníze na případné poplatky. Exekuce je vedena v Plzni a to je pro ni velice vzdálené, nemá internet a jinou možnost řešit tento stav. Nevidím žádné řešení do budoucna, je na tom velice psychicky zle, nemá trvalé bydliště. Chci se zeptat, zda by byla možnost případná insolvence, nebo jakékoliv řešení. Zákon na tyto případy jistě nepamatuje - je to smutné. Děkuji za odpověď.
Odpovídá: Insolvence Brno (22.8.2017 08:56)
Dobrý den, Jednou z podmínek oddlužení je, aby měl dlužník závazky minimálně u 2 věřitelů, což Vaše dcera pravděpodobně splňuje (jedním věřitelem je Městská správa bytů a druhým by mohl být exekutor). Při oddlužení je třeba počítat i s dlužným výživným (které je třeba vyčíslit), které je třeba jako přednostní pohledávku taktéž hradit (vedle dalších jako je odměna insolvenčního správce, atd.). Abychom mohli situaci lépe posoudit, obraťte se na nás prosím na naší bezplatné lince 800 50 55 50, případně na e-mailu info@insolvence-brno.cz. Po zjištění ostatních podrobností vám předložíme konkrétní řešení.
Exekuce
Vložil: Jitka (31.7.2017 16:38)
Chtěla se zeptat nám došel dopis od exekutora že nám chtějí prodat nemovitost na 30580kc ale máme ještě další exekuce a soucovske právo.
Odpovídá: Insolvence Brno (7.8.2017 09:53)
Dobrý den, prosíme o upřesnění Vašeho dotazu. Není zřejmé na co se ptáte a na souvislost s případným oddlužením. Bez obav se na nás můžete také obrátit na bezplatné telefonní lince 800 55 50 55.
Prihlasky pohledavek k insolvenci
Vložil: L. Paulasova (26.6.2017 21:37)
Dobry den. Prosim o informaci, kam lze predavat k vyrizeni nesplnene objednavky zbozi od obchodniku, kteri se ocitli v insolvenci? Konkretne jde o firmu MT-nabytek rizenou spolecnosti Exiteria, kteri prijali nasi objednavku vcetne platby a prislibili dodani zbozi k urcitemu datu. Nasledne posouvali termin s vysvetlenim, ze neobdrzeli zbozi od dodavatele vcas. Nekolik dni nato jsme se z medii dozvedeli o insolvenci teto firmy - a tehdy byla jiz nekontaktovatelna. Rada bych se dozvedela neco blize o insolvencnim spravci tohoto pripadu a ziskala adresu, kam by bylo mozne nasi objednavku predat. Dekuji. L. Paulasova
Odpovídá: Insolvence Brno (28.6.2017 09:20)
Dobrý den paní Paulasová, veškeré informace o insolvenčních řízení naleznete na webové adrese www.justice.cz, kde je veřejně dostupný insolvenční rejstřík. Jestliže máte za dlužníkem pohledávku, zřejmě Vám nezbude nic jiného než svoji pohledávku do insolvenčního řízení přihlásit. Lhůta pro podávání přihlášek věřitelů skončí 2 měsíce od vydání usnesení o úpadku dlužníka.
Exekuce
Vložil: Robert (20.6.2017 20:28)
Dobry den, chtel bych se zeptat na radu, jak postupovat dal v me situaci. Mam z roku 96 exekuce na 77 tisic za jizdy na cerno vuci Dopravnimu podniku. Doposud mi od zamestnavatele odchazela castka cca 2.700, pred rokem jsem sel diky memu psychickemu stavu na neschopenku. Byl jsem na no rok. Bohuzel jiz nemohu nastoupit si doposavadni prace, kvuli psychice, dal jsem vypoved ze zdrav.duvodu. Nyni mi prisla exekuce dalsi na vyzivne meho prvniho syna, ktere jsem neplatil. Je ve vysi 115 tisic. Byl mi priznan invalidni duchod I. stupne. Ziji u pritelkynineho otce v byte, platime mu poplatky. Mam jeste dalsi dve deti na ktere normalne platim vyzivne. Potreboval bych vedet, zda se mi bude strahavat exekuce z duchodu, popripade jak dal postupovat? Jsem na dne svych sil. Dekuji Vam za odpoved. Robert
Odpovídá: Insolvence Brno (22.6.2017 12:06)
Dobrý den, nenapsal jste, v jaké výši Vám byl důchod přiznán, nemůžeme Vám tedy sdělit, zda je možné provádět srážky. Výši srážky si můžete ověřit na kalkulátoru na adrese http://ekcr.cz/?p=kalkulacka_1 . V případě vymáhání výživného se jedná o přednostní pohledávku, dluh za „černou jízdu“ je pohledávka nepřednostní. Jestliže byste chtěl všechny Vaše dluhy vyřešit pomocí oddlužení, bez obav se na nás obraťte, probereme Vaše konkrétní dotazy a možnosti.
Věřitel
Vložil: Dana (30.5.2017 13:30)
Prosím o odpověď, mohu jako jediný člen výboru se obracet na soud , když ostatní tedy další dva nepracují? Jeden je těžce nemocný a druhý řekl , že pracovat nebude že je vše beznadějné. Jak dál postupovat?
Odpovídá: Insolvence Brno (31.5.2017 12:26)
Dobrý den, pokud máte na mysli věřitelský výbor, pak se obraťte na insolvenční soud s žádostí o odvolání členů věřitelského výboru a ustanovení výboru nového.
Prokázání úpadku
Vložil: Jana valentova (30.5.2017 13:22)
Prosím o odpověď na dotaz. Jak soud zjišťuje úpadek dlužníka když nemá k dispozici účetnictví dlužníka osvč . Insolvenční správce tvrdí že nemá účetnictví celé a nelze z něj víc vyčíst. Soud tvrdí že účetnictví mít nemusí. Jak tedy se prokazuje úpadek. Dlužník vytuneloval firmu a účetnictví. zapírá spolu se správcem a marně se dotazujeme u soudu jakým postupem zjistili ekonomickou situaci že je dlužník v úpadku. Soud tvrdí že podle par 104 nemusí dlužník nic dokládat.
Odpovídá: Insolvence Brno (31.5.2017 12:19)
Vážená paní Valentová, při zjišťování úpadku vychází insolvenční soud zejména z ust. § 3 zákona č. 182/2006 Sb. (insolvenční zákon), přičemž podstatná je (mj.) tzv. mnohost věřitelů, kterou tvrdí ten, kdo insolvenční návrh podává a připojuje potřebné listiny. Účetnictví jako takové není pro zjištění úpadku nutné. Pokud dlužník nepředloží seznamy uvedené v § 104 odst. 1 insolvenčního zákona, pak se má za to, že je v platební neschopnosti /viz. ust. § 3 odst. 2 písm. d) IZ/. Soud tedy vychází zejména z tvrzení uvedených v insolvenčním návrhu, jeho příloh a případně z dalších skutečností (nedoložení uvedených seznamů, atd.). Nicméně pro kvalifikovanou odpověď by bylo třeba znát konkrétní okolnosti případu. Ve Vašem dotazu lze spatřovat i rovinu trestně právní. Zde doporučujeme obrátit se na advokáta.
Mimořádný příjem v insolvenci
Vložil: Jiří Matějec (20.5.2017 01:18)
Dobrý den.Dnes jsem dostal sdělení od insolvenčního správce,že se dozvěděl od Finančního úřadu,že mi byla vyplacena vratka daní za rok 2016.Jsem již třetím rokem v insolvenci a nikdy tyto peníze(vratku daní) nechtěli.Prý se jedná o mimořádný příjem a musím to odevzdat.Mají na to právo tyto peníze žádat?Děkuji Matějec.
Odpovídá: Insolvence Brno (23.5.2017 10:56)
Dobrý den, ano, přeplatek na dani (a stejně tak daňový bonus) je mimořádný příjem a v souladu s § 412 písm. b) zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona, jste povinen mimořádné příjmy vydat insolvenčnímu správci a ten je použije k mimořádným splátkám nad rámec splátkového kalendáře. Jedná se tedy skutečně o jednu z Vašich povinností pro řádné plnění schváleného oddlužení.
Pracovní výpověď v insolvenci
Vložil: Lukas (15.5.2017 23:15)
Dobrý den, již druhým rokem řádně splácím insolvenci. Nyní bych chtěl změnit zaměstnání takže bych podal výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Poté bych nastoupil na úřad práce kde bych si chtěl zažádat o rekvalifikaci řidičského průkazu a poté začal jezdit kamion ve firmě kde mám slíbenou práci. Je toto možné aniž by to ohrozilo průběh insolvence? Děkuji
Odpovídá: Insolvence Brno (16.5.2017 14:33)
Dobrý den, důležité je vše dobře promyslet tak, aby nebylo oddlužení ohroženo, resp. aby byla zajištěna v rámci možností kontinuita v řádném splácení. Případné (zejména dlouhodobější) výpadky je možno řešit mimořádnými splátkami, či finančními dary, apod. Nezapomeňte na odměnu insolvenčního správce, kterou je třeba hradit neustále. Doporučujeme vše předem zkonzultovat s Vaším insolvenčním správcem. V zásadě je možno Vámi uváděný postup realizovat. Obecně, pokud bude Váš postup přínosný pro věřitele, nenaruší řádné splácení při oddlužení, atd., pak by v něm neměl být problém.
Oddlužení-trestní rejstřík
Vložil: Světla (11.5.2017 22:21)
Dobrý den, chtěla bych pomoci svému bratranci se žádostí o oddlužení, má to však jeden velký háček. Z mladické nerozvážnosti a velké lasce k ženě spáchal trestný čin-loupež a byl odsouzen, trest si sám na vlastní žádost odkroutil celý ( bál se případného problému do budoucna). Tito lidé složitěji hledají práci a tak se dostal do dluhové pasti. Mezi tím si s jinou ženou pořídil chlapečka, kterého v současné době dostal konečně do vlastní péče, protže jsou kluci na sebe dost vázaní a matka o malého nestojí. Chtěl by si požádat o Povolení oddlužení, jenže ještě stále nemá čistý TR. Můžeme se pokusit přesto žádost podat? Víte je mi jasné, že si za vše může sám, ale právě už kvůli tomu malému to musím zkusit.Na sepsání žádosti u právníka nemá finanční prostředky, tak co jsem okoukala v justici snad by jsme to dali dohromady. Máme šanci? Děkuji za odpověď. Světla
Odpovídá: Insolvence Brno (15.5.2017 09:08)
Dobrý den paní Světlá, insolvenční soud bude zkoumat, zda podaným návrhem na povolení oddlužení je či není sledován nepoctivý záměr a pravomocné odsouzení za trestný čin by za určitých okolností mohlo být důvodem pro zamítnutí návrhu na povolení oddlužení. Zpravidla, pokud se nejedná o závažnou (a např. opakující se) trestnou činnost, insolvenční soud k důvodům, které dlužník v návrhu na povolení oddlužení uvádí, přihlédne a tento návrh nezamítne. Důležité je také splnit podmínku, aby měl syn dostatečné příjmy, z kterých bude možné provádět srážky v takové výši, aby zde byl předpoklad, že uhradí za 5 let minimálně 30 % nezajištěných pohledávek jeho věřitelů a že budou řádně hrazeny měsíční zálohy na odměnu a hotové výdaje insolvenčního správce.
Insolvence
Vložil: Božena Holečková (17.4.2017 14:55)
Dobrý den,jsem v insolvenci (zbývá doplatit cca 87000,-) a měla bych zájem zaplatit 10 mimořádných splátek.Jakým způsobem tak nejlépe učinit?Platí se při mimořádných splátkách i odměna správci?Děkuji a jsem s pozdravem Božena Holečková
Odpovídá: Insolvence Brno (18.4.2017 13:07)
Dobrý den paní Holečková, mimořádné splátky je možno zaslat rovnou na účet majetkové podstaty, který Vám sdělil Váš insolvenční správce. Bylo by vhodné insolvenčního správce o mimořádných platbách informovat. Odměna insolvenčnímu správci náleží za každý započatý kalendářní měsíc trvání oddlužení splátkovým kalendářem, a to až do jeho skončení. Poslední odměna tedy náleží správci za 60. měsíc trvání schváleného oddlužení plněním splátkového kalendáře a nebo za měsíc, ve kterém byly nezajištěné pohledávky věřitelů uspokojeny ze 100 %, pokud k tomu došlo dříve než za 60 měsíců trvání schváleného oddlužení.
Proč si vybrat nás
Vyberte si naši kancelář insolvenčního správce a získejte profesionální podporu na cestě k finančnímu osvobození. Společně najdeme nejlepší řešení pro vaše oddlužení!
0 let

praxe

0 %

úspěšnost

0

spokojených klientů

0

poplatek předem