Poradna

Máte zájem o oddlužení? Zanechte nám telefon, zavoláme vám zpět.
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro účely telefonického kontaktu: Úplné znění souhlasu.

Potřebujete poradit s dluhy či insolvencí?

Neváhejte a přidejte svůj dotaz do naší poradny.

Insolvence a nemoc
Vložil: Jana (19.4.2018 23:01)
Dobry den,mam delsi dobu problem s kolegyni,kdy me psychicky depta.Chci dat vypoved,jelikoz je to neunosne a jit na neschopenku,nez si najdu jinou praci.Uz mam nejake nabidky,muze se stat,ze pujdu rovnou do jineho zamestnani.Pokud by se stalo,ze budu na neschopence a budu mit darovacim smlouvu se zasilanim urcite castky, abych splnovala podminky,nemuze mi byt insolvence ukoncena,kdyz budou platby ve vysi ktera se mi nyni strhava dale zasilany? Dekuji za info
Odpovídá: Insolvence Brno (4.5.2018 14:09)
Dobrý den, o změně/konci zaměstnání nezapomeňte informovat insolvenční soud a insolvenčního správce. Samotná ztráta zaměstnání není bez dalšího důvodem pro zrušení oddlužení. Jestliže si zajistíte, pro dobu než nastoupíte do zaměstnání nového, jiné příjmy, tak aby nebylo ohroženo plnění věřitelům a zákonná povinnost uhradit za dobu oddlužení minimálně 30 % nezajištěných pohledávek a budete plnit i další povinnosti, neměl by zde být důvod pro zrušení oddlužení.
Vypoved a insolvence
Vložil: Iveta (16.4.2018 19:06)
Jeste jsem se chtela k predchozimu dotazu informovat,pokud dam vypoved a sla na prac.urad,zda by mi nekdo mohl rucit darem,ze mi bude mesicne splatku insolvence hradit nez nastoupim do noveho zamestnani.Dekuji
Odpovídá: Insolvence Brno (17.4.2018 10:49)
Dobrý den, ano, je to možné. Bylo by vhodné tyto dotazy konzultovat předem s Vašim insolvenčním správcem.
Výpověď a insolvence
Vložil: Iveta (14.4.2018 20:36)
Dobrý den.Mam za sebou 4 roky a 4 mesice insolvence.Chtela bych dat vypoved dvoumesicni s tim,ze budu na neschopence a potom bych sla na prac.úřad pokud bych nenasla praci a delala si rekvalifikacni kurz.Splacela jsem 40 % na insolvenci.Je mozne pozadat soud o prominuti zbytku splaceni,pokud bych nemela praci?Strhava se i z podpory v nezamestnanosti?Dekuji za odpoved.
Odpovídá: Insolvence Brno (17.4.2018 09:29)
Dobrý den, jednou z povinností dlužníka v oddlužení (po celou dobu oddlužení) je vykonávat přiměřenou výdělečnou činnost a v případě, že je nezaměstnaný, o získání příjmu usilovat; nesmí rovněž odmítat splnitelnou možnost si příjem obstarat. Z vlastní vůle byste tedy správně výpověď dávat neměla (leda že byste například přecházela rovnou do zaměstnání s vyšším příjmem). Příjmy jako dávky nemocenského pojištění a podpora v nezaměstnanosti podléhají srážkám z příjmu. Insolvenční soud bude rozhodovat o Vašem osvobození od neuhrazených částí dluhů na základě Zprávy o splnění oddlužení, kterou mu bude po 60 měsících trvání schváleného oddlužení předkládat insolvenční správce.
Souběh příjmů u srážek
Vložil: Nikola (13.4.2018 08:56)
Dobrý den, mám několik exekucí, z toho některé jsou přednostní, jiné nepřednostní. Mám invalidní důchod ve výši 6.234,-Kč, také pracuji na částečný úvazek s čistým příjmem kolem 12.000,-Kč měsíčně (výše se různí podle odpracovaných přesčasů apod.). Účetní ve firmě mi však strhává téměř celou výplatu, v únoru jsem dostala vyplaceno jen kolem dvou stovek. Když jsem to řešila s účetní, sdělila mi, že provádí srážky dle nařízení exekutora, který ji nařídil, aby neuplatňovala nezabavitelnou částku. Je výpočet v pořádku? Nedokážu s tak nízkou částkou vyžít! Děkuji za odpověď.
Odpovídá: Insolvence Brno (17.4.2018 09:28)
Dobrý den, bohužel neznáme podrobnosti Vašeho případu, je tedy třeba se řídit rozhodnutím exekutora. V zásadě platí, že dlužníkovi musí při provádění srážek ze mzdy (případně ze součtu více příjmů, tak je tomu ve Vašem případě) zůstat tzv. nezabavitelná část. Pakliže byste měla zájem Vaši situaci probrat a eventuálně řešit v rámci oddlužení, obraťte na nás přes bezplatnou linku 800 50 55 50 nebo na mobil 775 222 437.
Zjištění věřitelů
Vložil: Sabina (8.4.2018 18:57)
Dobrý den, mám 8 dluhů u různých společností a jednu exekuci. Nyní bych si chtěla zažádat o insolvenci,jelikož dluhy nestíhám splácet. Problém je v tom, že papíry mám pouze k 6 věřitelům. Dva mi chybí. Dá se podat insolvence i bez dokladu a věřitele se přihlásí sami? Názvy institucí znám, chybí mi ovšem smlouvy. Děkuji za odpověď.
Odpovídá: Insolvence Brno (9.4.2018 12:37)
Dobrý den, u dluhů, ke kterým nemáte k dispozici žádné podklady, toto výslovně v návrhu na povolení oddlužení uveďte. Pokud bude většina dluhů řádně doložena, pak by insolvenční soud nemusel vyžadovat listiny u těch chybějících. Nicméně pokud by Vás soud k doplnění vyzval, pak se obraťte na věřitele s žádostí o kopie smluv, potvrzení o dluhu atd. Občas se stává, že dlužníci nemají ke všem svým dluhům podklady. V seznamu závazků neopomeňte všechny své věřitele uvést, včetně výše dluhů.
Vyzivne a nezabavitelna castka
Vložil: Jana Novakova (4.4.2018 21:40)
Dobry den,jsem v insolvenci plnenim splatkoveho kalendare...platim vyzivne na dve deti(radne vyzivne rozhodnutim soudu)..vse se posila ins.spravci a ten prerozdeluje...odmena,vyzivne,veritele..nyni mi chce sebrat nezabavitelnou castku na ty dve deti....je to spravne?
Odpovídá: Insolvence Brno (5.4.2018 10:15)
Dobrý den, v případě, že platíte dětem výživné, nejsou již osobami, které se zohledňuji jako vyživované osoby při provádění srážek ze mzdy.
Riziková nemovitost
Vložil: Petra (29.3.2018 20:35)
Dobrý den momentálně řešíme koupi domu, který před rokem koupila realitní kancelář v exekuci. Vlastníkem je tedy realitní kancelář. Na domě nejsou žádné závazky. S maželem jsme pracující s dobrým příjmem, v registru bez záznamu. Dnes nám sdělil finanční poradce, že banka zamítla náš úvěr, protože nemovitost je vysoce riziková. Kdo, co a proč? To je bankovní tajemství, které nám nikdo nesdělí. Může se prej stát, že koupíme dům a za nějaký čas o něj příjdeme díky insolvenci. Poradce dále říkal, že si myslí, že chyba je na straně realitní kanceláře, tedy majitele nemovitosti. Jak teď postupovat? Dali jsme výpověď z bytu, máme zaplacený rezervační poplatek, předschválenou hypotéku. Děkuji za odpověď.
Odpovídá: Insolvence Brno (4.4.2018 15:43)
Dobrý den, Váš dotaz nesouvisí s oddlužením a problematikou, která se ho týká. Otázka neúčinných či neplatných úkonů (ať již řešená v rámci insolvenčního řízení nebo mimo něj) je poměrně složitá a je otázkou, kdo a z jakých důvodů by převody nemovitých věcí napadal, resp. mohl napadat. Pokud jste v dobré víře v zápis v katastru nemovitostí, měli byste být chráněni. Nicméně v této věci bychom Vám doporučili co nejdříve navštívit advokáta a věc s ním probrat. Pokud mu předložíte všechna fakta a související listiny, jistě bude schopen Vám vše vysvětlit. Takto obecně bez znalosti podrobností nelze na Váš dotaz odborně odpovědět.
Úhrada přihlášené pohledávky
Vložil: Černá Soňa (8.3.2018 09:02)
Dobrý den, mám dotaz zda v průběhu insolvenčního řízení lze ještě před rozhodnutím soudu (nyní skončila 30 denní lhůta pro přihlášky) uhradit přihlášený dluh. Hrazeno by bylo třetí osobou. Byl přihlášen závazek telefonního operátora a pokud to spadne do insolvence dojde k ukončení sml. a ztráty telefonního čísla.
Odpovídá: Insolvence Brno (14.3.2018 09:50)
Dobrý den, jako dlužník v oddlužení nesmíte upřednostňovat žádného z věřitelů. V případě, že některý z dluhů uhradí za dlužníka třetí osoba, neměl by to být problém.
Exekuce v odlužení
Vložil: Martin (1.3.2018 09:27)
Dobrý den mám přes deset exekucí některé jsou spláceny ,na některé se měnily věřitelé a i exekutoři každý znovu vyčíslil jinou částku. Jak zjistím kolik tedy dlužím celkově? Jak vypočítám úroky kolik komu bylo splaceno apod.? Mám obavu abych v případě podání návrhu neměl špatně např. částku nebo věřitele. Děkuji za odpověď.
Odpovídá: Insolvence Brno (6.3.2018 11:28)
Dobrý den, při výpočtu aktuální dlužné částky by se mělo vycházet z nejaktuálnějších podkladů (exekučních příkazů, upomínek). V návrhu na povolení oddlužení a v seznamu závazků, je třeba uvést všechny věřitele, kterých si je dlužník vědom a pokusit se co nejpřesněji odhadnout výši dluhů. V takových případech (kdy si dlužník není jistý celkovou výši dluhů) je potřeba počítat s tím, že výše pohledávek přihlášených věřitelů může být vyšší, než bylo předpokládáno. Kdyby takový stav nastal a srážky z dlužníkových příjmů by nestačily na úhradu minimálně 30 % nezajištěných pohledávek, bylo by třeba zajistit navýšení příjmů dlužníka. Příjmy lze navýšit např. smlouvou o důchodu nebo smlouvou darovací.
Dotaz
Vložil: Ladislav Vodrážka (23.2.2018 11:42)
Dobrý den chtěl bych se zeptat ? Jsem v insolvenci 1 rok teď se z manželkou rozvádime manželka se odstěhovala a žádá děti do péče, máme 2 děti. Já ted bydlim v pronájmu a budu platit výživné na děti ale nezbyde mi na nájem bytu .můžu bydlet 3 až 4 měsíce u rodičů, s tím že bych si našel levnější bydlení. ale nemohu si zde udělat trvalé bydliště, můj dotaz je jestli bych si mohl v insolvenci udělat trvale bydliště na městským úřadu na 3 až 4 měsíce. Bojím se toho aby mi nebyla zrušena insolvence. Děkuji za odpověď z pozdravem Vodrážka.
Odpovídá: Insolvence Brno (28.2.2018 12:40)
Dobrý den, změnu bydliště jste povinen ohlásit insolvenčnímu soudu a insolvenčnímu správci. Jestliže budete mít trvalé bydliště na městském úřadě doporučujeme sdělit i adresu pro doručování písemností anebo si zajistit jiný způsob doručování korespondence (dosílka, uložení na poště apod.). Trvalé bydliště na adrese městského úřadu není důvodem pro zrušení oddlužení.
Soudní náklady v insolvenci
Vložil: Radka (9.2.2018 12:11)
Dobrý den, prosím Vás o několik rad. Moje sestra s manželem mají insolvenci a bylo na ně podáno trestní oznámení. Prý se dopustili podvodu, že si vzali půjčku a do cca čtvrt roku šli do insolvence. Insolvenci doplatí tento rok v prosinci. Soud dal zapravdu státnímu zástupci i přesto, že si nejsou vědomi, že by nějaký podvod učinili. Přišli díky insolvenci i o střechu nad hlavou(RD). Chci se zeptat, jak je to s úhradou soudních výloh, když jsou v insolvenci. Sestra je před zhroucením!!! Jako svědek u soudu byla i naše maminka, která to také nese moc špatně! Myslím si , že už jsou dost poznamenaní tím, že přišli o dům a takovou dobu je tahají po soudech! sestra má strach, že kvůli možné podmínce ji zruší insolvenci i přesto, že ji budou mít tento rok za sebou a pravděpodobně zdárně! prosím, poraďte mi, co mají udělat. na odvolání mají dva měsíce. Ale vzít si zase právníka, je finančně náročné! Bojíme se nejhoršího!!!! Děkuji předem za odpověď. Přeji pěkný den. Radka
Odpovídá: Insolvence Brno (14.2.2018 10:33)
Dobrý den, důvody pro zrušení schváleného oddlužení jsou uvedeny v § 418 zákona č. 182/2006 Sb., insolvenčního zákona. V každém případě jsou vždy individuálně zkoumány a posuzovány důvody a okolnosti, které by ke zrušení oddlužení mohly vést. Pokud se dlužník dopustil trestného činu (např. úvěrového podvodu), pak bude zřejmě třeba nést i následky. Takovými následky může být to, že dlužník nebude osvobozen od hrazení zbytku dluhů vyjmenovaných v ust. § 416 insolvenčního zákona (peněžitý trest nebo jiné majetkové sankce a pohledávky na náhradu škody způsobené úmyslným porušením právní povinnosti). Co se týká soudních výloh – obecně lze říci, že nové dluhy (vzniklé po povolení oddlužení) je dlužník povinen hradit.
Insolvence
Vložil: Andrea (6.2.2018 23:38)
Dobrý den, Mám několik dotazů. 1. Mám přítele, který má nějaké dluhy, které jsou již v exekuci (splací) a zároveň z minulosti dluh na zdrav. poj. - celkem cca 100tis. Jeho plat je smluvně daný na minimální mzdu, tedy asi 10000 (hrubého) - asi by nebyl problém o něco zvýšit tak, aby to vyšlo na schválení insolvence. Vyplatí se tedy zažádat o oddlužení? 2. Máme spolu dítě a časem plánujeme svatbu a dům/byt na hypotéku. Já jsem bez dluhů, resp. Vše si platím, jak mám. Pokud bychom se vzali a měli sepsanou předmanželskou smlouvu, nemohou po mne vymáhat jeho pohledávky? A mohla bych si vůbec vzít na sebe hypotéku, nebo, pokud by byl v insolvenci, nemám nárok, protože bychom se posuzovali spolu? 3. Pokud je nutnost do 5 let splatit alespoň 30% dluhu, tzn. 30000, a minimální poplatek správci pohledávky je 45000, strhávalo by se cca 1500,- z jeho platu, počítá se do této částky i poplatek správci? Nebo se z té částky platí jen ty pohledávky a pak zvlášť popl. správci? Nebo je to jednorázová platba? 4. Pokud by byla možnost mít více finančních prostředků, takže by mohl platit víc (plat by zůstával stejný), a chtěl by platit více,než v tomto případě 1500,-, je podmínka 30% zrušena a povinnost je zaplatit dluh celý? (Takže celých 100 000) 5. Přítel je si vědom, že jedna z exekucí není úplně v pořádku (vymáhají více,než by měli), ale nemá žádné dokumenty,že pravda je na jeho straně, může se nějak bránit?
Odpovídá: Insolvence Brno (7.2.2018 10:31)
Dobrý den, zda se Vašemu příteli vyplatí oddlužení je na jeho uvážení, ale mnohdy je to jediná cesta, jak zastavit růst úroků a alespoň částečně uhradit dluhy všem věřitelům. Ve věci předmanželské smlouvy doporučujeme navštívit advokátní kancelář. Jakým způsobem bude posuzovat konkrétní banka Vaši žádost o hypotéku záleží na jejich interních pravidlech a předpisech. Povinností dlužníka v oddlužení je uhradit za 5 let alespoň 30 % nezajištěných pohledávek jeho věřitelů. Insolvenčnímu správci náleží odměna (1.089,- Kč vč. DPH) od povolení oddlužení. V období od povolení oddlužení do schválení oddlužení hradí odměnu dlužník sám, po schválení oddlužení je odměna insolvenčního správce placena ze srážky z dlužníkova příjmu. Po schválení oddlužení jsou dlužníku prováděny z jeho příjmů zákonné srážky – výše srážky lze zjistit zde: https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/ V jaké výši budou nezajištěné pohledávky věřitelů uspokojeny, záleží na výši mzdy a z ní prováděných srážek, minimálně to však musí být 30 % za 5 let. Jestliže chce přítel rozporovat některý ze svých dluhů, který je exekučně vymáhán, ať se obrátí na advokátní kancelář a situaci s nimi prokonzultuje.
výpověd
Vložil: sekanina martin (29.1.2018 15:39)
Dobrý den, Bejvala přítelkyně si vyřídila insolvenci kde jsem se v darovací smlouvě upsal ji darovat určitou měsíční částku. Následně bych uhle smlouvu chtěl vypovědět ale nevím co všechno tato výpověd musí obnášet a co tato změna pro mě a jí mění na situaci . Děkuji
Odpovídá: Insolvence Brno (30.1.2018 12:44)
Dobrý den, darovací smlouva je dvoustranný smluvní vztah. Je třeba se řídit sjednanými podmínkami (př. výpovědní doba, důvody pro odstoupení od smlouvy atd.). Pakliže bude smluvní vztah ukončen a dar nebude zasílán, další postup závisí na stavu insolvenčního řízení a na příjmech dlužnice, tj. zda bude schopna dostát zákonným povinnostem (uhradit minimálně 30 % pohledávek nezajištěných věřitelů) z jiných svých příjmů nebo zda si bude muset najít nového dárce. Vše je třeba řešit v kontextu insolvenčního řízení, případně s insolvenčním správcem nebo insolvenčním soudem.
Dotaz
Vložil: Ruzena (26.1.2018 15:42)
Dobry den.Muj pritel ktery me opustil pred narozenim ditete mi nechce platit alimenty ze je v insolvenci.Jeste ji nema povolenou a ani urceneho spravce.Tvrdi ze mu jsou penize ztrhavani ja depozitni ucet a pak vse spravce vyrovna.Uz se to tahne 4. mesice.Z ceho mam zit? Dekuji
Odpovídá: Insolvence Brno (30.1.2018 12:43)
Dobrý den, i po zahájení insolvenčního řízení by měl dlužník hradit výživné na své děti. Pakliže evidujete dlužné výživné, kontaktujte insolvenčního správce až bude ustanoven a o tomto ho informujte. Výživné, jako pohledávku postavenou na roven pohledávkám za majetkovou podstatou, pakliže není hrazeno, je třeba uplatnit vůči osobě s dispozičními oprávněními (v oddlužení je to dlužník) a vyrozumět o tom insolvenčního správce (viz. ust. § 203 insolvenčního zákona).
Cena oddlužení
Vložil: drahoslav (24.1.2018 15:05)
Dobrý den mám problém z dluhy a jako jediné řešení abych zabránil exekuci vidím insolvenci a zajímalo by me jak to vše probíhá a kolik to stojí.
Odpovídá: Insolvence Brno (30.1.2018 12:40)
Dobrý den, abyste splňoval podmínky pro oddlužení, je třeba abyste měl dva a více věřitelů a u nich dluhy, které již nezvládáte řádně splácet. Dále je třeba mít pravidelné příjmy v takové výši, aby byl předpoklad, že jste schopen za 5 let uhradit Vašim věřitelům minimálně 30 % jejich nezajištěných pohledávek. To jsou však pouze základní a obecné informace o insolvenčním řízení – oddlužení plněním splátkového kalendáře, pro konzultaci Vašeho konkrétního případu se na nás bez obav obraťte na telefonním čísle 775 222 437 anebo na naší bezplatné lince 800 55 50 55. Cena za sepis a podání insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení je 4.000,- Kč + DPH za jednotlivce a u společného oddlužení manželů je cena 6.000,- Kč + DPH.
Cena oddlužení
Vložil: drahoslav (24.1.2018 15:01)
Dobrý den mám problém z dluhy a jako jediné řešení abych zabránil exekuci vidím insolvenci a zajímalo by me jak to vše probíhá a kolik to stojí.
Odpovídá: Insolvence Brno (30.1.2018 12:40)
Dobrý den, abyste splňoval podmínky pro oddlužení, je třeba abyste měl dva a více věřitelů a u nich dluhy, které již nezvládáte řádně splácet. Dále je třeba mít pravidelné příjmy v takové výši, aby byl předpoklad, že jste schopen za 5 let uhradit Vašim věřitelům minimálně 30 % jejich nezajištěných pohledávek. To jsou však pouze základní a obecné informace o insolvenčním řízení – oddlužení plněním splátkového kalendáře, pro konzultaci Vašeho konkrétního případu se na nás bez obav obraťte na telefonním čísle 775 222 437 anebo na naší bezplatné lince 800 55 50 55. Cena za sepis a podání insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení je 4.000,- Kč + DPH za jednotlivce a u společného oddlužení manželů je cena 6.000,- Kč + DPH.
Rozdělení insolvence
Vložil: Verca (18.1.2018 21:34)
Mám dotaz s manželem jsme v insolvence jeden rok .Nyní po rozvodu bych chtěla zrušit insolvenci nebo rozdělit ale chtěla bych vědět jestli zbytek který se má platit dlužné částky po rozdělení by bylo půl na půl nebo se to vrátí do původního stavu před insolvenci tudíž kdy kdy jsem měla míň dluhů než manžel děkuji
Odpovídá: Insolvence Brno (22.1.2018 13:38)
Dobrý den, manželé, kteří podali společný návrh na povolení oddlužení, mají po dobu trvání insolvenčního řízení o tomto návrhu a po dobu trvání účinků oddlužení postavení nerozlučných společníků a považují se za jednoho dlužníka. Rozvod manželství na tomto stavu nic nemění. I nadále byste měli pokračovat v již započatém insolvenčním řízení. Rozvodem se vám však snížil počet vyživovaných osob, z vašich příjmů tedy budou prováděny vyšší srážky.
Dotaz
Vložil: Ludmila (12.1.2018 10:36)
Dobrý den, přestože máme dostatečný příjem na to, aby v insolvenčním řízení bylo uhrazeno podstatně víc než 30%,správce chce zpeněžit nemovitost, aby uspokojil věřitele. Co v této věci můžeme udělat? Děkuji za odpověď.
Odpovídá: Insolvence Brno (16.1.2018 09:47)
Dobrý den, o tom, zda bude oddlužení řešeno splátkovým kalendářem nebo zpeněžením majetkové podstaty rozhodují věřitelé nebo soud (rozhodnutí o způsobu oddlužení). Nevíme, zda Vaše nemovité věci tvoří předmět zajištění nebo ne. Pokud máte nebo budete mít schválené oddlužení splátkovým kalendářem a pokud předpokládáme, že nemovitost tvoří předmět zajištění, pak o zpeněžení nemovitých věcí rozhoduje (pouze) zástavní věřitel, tedy např. banka. Pokud by zástavní věřitel pokyn ke zpeněžování nedal, ke zpeněžení nedojde, pokud ano, musí insolvenční správce zpeněžovat.
Odpovídá: Ludmila (16.1.2018 10:03)
Dobrý den, ani jedna pohledávka není zajištěná ani přednostní.
Odpovídá: Ludmila (16.1.2018 10:19)
Dobrý den, přesto chce ins.správce navrhnout soudu oddlužení zpeněžením majetkové podstaty. Jinak děkuji za Vaše vyjádření.
Odpovídá: Insolvence Brno (16.1.2018 11:34)
Dobrý den, v tom případě je zřejmě předpoklad, že pohledávky nezajištěných věřitelů budou při této formě oddlužení uspokojeny ve větší míře.
insolvence
Vložil: Knapová (10.1.2018 16:02)
Dobrý den, v únoru mi končí insolvence. Když jsem žádala před 5ti lety o oddlužení, volal mi jeden z věřitelů, u kterého jsem si půjčovala na směnku, že do insolvence nepůjde, že na směnce, kterou jsem podepsala, nebylo vyplněno datum ani částka a pokud mu částku ihned nezaplatím, že po jejím ukončení si tam doplní částku a datum, které oni budou chtít. Je možnost se na někoho obrátit a toto řešit?
Odpovídá: Insolvence Brno (15.1.2018 10:46)
Dobrý den, pohledávky vzniklé před úpadkem si měli věřitelé přihlásit do insolvenčního řízení. Pokud tak neučinili, je pravděpodobné, že vůči hrazení jejich pohledávek budete osvobozena.
Skonceni insolvence postup
Vložil: Novakova (8.1.2018 08:37)
Dobry den, 25.2.2018 mi konci insolvence , bude to 5. let a splaceno 34 procent. Jak mam postupovat a kdy sepsat dopis na soud o zprosteni placeni zbyleho dluhu. A jak dlouho mi budou provadeny srazky ze mzdy. Dekuji Nováková
Odpovídá: Insolvence Brno (9.1.2018 10:35)
Dobrý den, poslední srážka z příjmu Vám bude provedena v posledním měsíci trvání Vašeho oddlužení. Zaměstnavatele o tomto v součinnosti s insolvenčním správcem informujte. Poté insolvenční správce podá insolvenčnímu soudu zprávu o splnění Vašeho oddlužení. Jestliže jste všechny povinnosti dle schváleného způsobu oddlužení splnila, insolvenční soud vydá usnesení, kterým budete osvobozena od placení zbytku dluhů. Učiňte dotaz na Vašeho insolvenčního správce, zda a kdy máte podat návrh na osvobození od hrazení zbytku dluhů.
Proč si vybrat nás
Vyberte si naši kancelář insolvenčního správce a získejte profesionální podporu na cestě k finančnímu osvobození. Společně najdeme nejlepší řešení pro vaše oddlužení!
0 let

praxe

0 %

úspěšnost

0

spokojených klientů

0

poplatek předem